Home

Akce proběhla 10. 3. 2018 v Moving station Plzeň

Na jaře 2019 ji budeme určitě opakovat! ;-) 

Zkušenosti a názory od IT profesionálů, kteří dorazili z předních technologických firem i zajímavých startupů.

Prostor byl otevřený všem, které lákají technologie a mohli se o nich dozvědět více.

Program Tech Talks

Sobota 10. 3. 2018

8.30 Zahájení registrací & Občerstvení
9:00 Horní sál LoRaWAN

Radek Vozák

Představení IoT sítě LoRaWAN pro Plzeň a okolí a možnosti jejího využití.
Praktická ukázka LoRaWAN gateway, senzorů a zpracování získaných dat.

9:45 Horní sál Docker: Zkušenosti z produkce

Ondřej Ešler

O Dockeru, či o kontejnerech, se hodně mluví, ale k čemu jsou vlastně dobré? Dají se používat pro vývoj? A co na produkci? V této přednášce se pokusím shrnout zkušenosti, které jsme získali v naší firmě při migraci produkčního prostředí na Docker.

10:30 Horní sál Open Hardware Robotics for everybody

Tomáš Jukin
I will show what Open Hardware Robotics have to offer to everybody and how easy is to build your own Open Hardware Robot. Live demo included.

11:15 Horní sál Embedded vývoj a Cross kompilace

David Široký
Problematika vývoje pro embedded systémy, cross kompilace.

12.30 Kavárna Oběd
13:30 Horní sál Vyhledávejte na netu jako MacGyver

Michal Špaček

Když něco neznám a chci to najít, tak použiju ... Google. No jo, ale co když chci najít veřejně přístupné a na Internet připojené web kamery, nebo elektrárny? Nebo napadené databáze a ukradená hesla? Nebo třeba HTTPS certifikáty? Co by udělal MacGyver? No, přišel by na tuhle přednášku.

14:15 Horní sál Rozpoznávání řeči a řečové technologie

Jan Švec
Řečové technologie, jakými jsou rozpoznávání a syntéza řeči, jsou dnes již běžnou součástí našeho života, potkáte je jako součást Apple Siri, Google Assistant nebo Amazon Alexa. V přednášce vám umožním nahlédnout pod pokličku, jak tyto technologie vznikají na Západočeské univerzitě v Plzni a jak z technologií sestavujeme konkrétní produkty ve společnosti SpeechTech.

15:00 Horní sál Komerční létání s drony na území ČR

Michal Krištof
Co je potřeba abych mohl provozovat dron jen tak pro radost nebo abych z toho něco měl? Kde najdu užitečné informace a na koho se mám obrátit, když se budu chtít stát profesionálním pilotem? Jaká jsou pravidla, rizika a úskalí létání ve městech, na veřejných pozemcích nebo na vlastní zahradě?" Na tyto a mnoho dalších otázek jsem schopen Vám odpovědět. Na spoustu věcí vás může připravit teorie z knih, webu a bůhvíčeho, ale stejně jako v jiných oborech, je leckdy realita docela odlišná. A já mám docela slušnou praxi. Máš zájem? Tak přijď a neprohloupíš.

15:45 Kavárna Networkingová pauza
16:15 Horní sál Letem AWS světem

Zdeněk Bulan

Přehled cloudových služeb od AWS, o kterých možná zatím nevíte.

17:00 Horní sál Sigfox: SimplePack a jak ho integrovat

Filip Kolář
Představení našeho vlastního Sigfox Ready zařízení SimplePack a ukázka jednoduché integrace s vlastní aplikací.

17:45 Horní sál Blockchain

Jan Sehnal
K čemu je technologie Blockchain dobrá a jak se dá využít? Jaké jsou benefity. Jaký směr v této oblasti nabírá společnost Erste Group a jak to vypadá v ostatních odvětvích?

19:00 Kavárna Networking & Občerstvení


Přednášející a mentoři

Jan Beránek
Jan Beránek Founder, CEO @ U+

Jan Beránek: Jak postavit digitální startup a vyrůst se správnými lidmi

CEO a zakladatel společnosti U+, bývalý Chief Project Officer v newyorském Hatchery, Google Launchpad a European Space Agency mentor, investor v šesti startupech. Dva roky vlastnil firmu Kliche Killers v New Yorku. Vystudoval ČVUT a po dokončení bakalářského studia na VŠE se dostal na její prestižní Honors Academy. V současné době se zabývá stabilizací sanfranciské pobočky U+ a rozvojem lokálních divizí U+ (U+Design, U+Cloud, U+James a U+ Ventures). V současné době žije střídavě v Praze a San Franciscu. Je velkým fanouškem Boosted boardu a ve volném čase programuje vlastní mobilní aplikace.

Přednáška: Jak postavit digitální startup a vyrůst se správnými lidmi.

Přednáška bude rozdělena na dvě části. Ta první bude o tom, jak vybudovat digitální startup, druhá část bude o nastavení procesů ve firmě a o tom, jak najít ty správné lidi (přednáší Lucia Patoprstá).

Jan Bělohoubek
Jan Bělohoubek Vývojář @ FEL ZČU

Jan Bělohoubek - mentor

PhD. student na FIT ČVUT v Praze, zaměstnanec FEL ZČU v Plzni. Zabývám se spolehlivostí, testovatelností a odolností proti útokům postranními kanály u číslicových systémů a vývojem embedded software.

Zdeněk Bulan
Zdeněk Bulan IT Engineer/AWS Instructor @Amazon/DataScript

Zdeněk Bulan

 Přednáška: Letem AWS světem.

Tomáš Čechura
Tomáš Čechura Customer Support Specialist @ Rex Controls s.r.o.

Tomáš Čechura

Zabývám se průmyslovou automatizací a robotikou. Zároveň pomáhám zákazníkům nastartovat jejich automatizační projekty s využitím řídicího systému REX. Ve volném čase se věnuji domácí automatizaci a využití moderních technologií v každodenním životě.
Jiří Dobrý
Jiří Dobrý SW vývojář, technický konzultant @ Aimtec

Jiří Dobrý: SW vývojář, technický konzultant @ Aimtec

Na AimtecHackathonu mám sice roli technického ředitele, ale bavit se se mnou klidně můžete o programování, počítačové grafice, VR, AR, fotografování, Arduinu a videohrách.

Hint: Communication icebreakers = { Basic, Assembler x86, Pascal, Java, OpenGL, Maya, Blender, SketchUp, Unity3D, Nikon, Photoshop, Lightroom, Arduino, Fantasy 1992, Dreamland Final Solution 1998 }

Martin Dostál
Martin Dostál odborný asistent @KIV/FAV ZČU

Martin Dostal

Vyučuji tvorbu webových aplikací na KIV, FAV, ZČU v Plzni. Řídím několik projektů v oblasti webových technologií a občas si hraji s IoT nebo Androidem.
Jan Drexler
Jan Drexler Co-founder/Developer @ TData s.r.o.

Jan Drexler: Neukradené kolo

Mám rád moderní technologie, zejména IoT, na které se v posledních letech primárně zaměřuji. Rád spolupracuji na zajímavých projekt s lidmi, kteří jsou pro mě inspirací.

Přednáška: Neukradené kolo.

Ondřej Ešler
Ondřej Ešler Software Architect @ IntraWorlds s.r.o.

Ondřej Ešler: Docker: Zkušenosti z produkce

Začínal jsem jako freelancer na databázových systémech v C/C++. Po letech jsem přesunul svůj zájem na vývoj webových aplikací. Nyní pracuji jako softwarový architekt v IntraWorlds. V poslední době mě baví především Docker a microservice architektura. Ve volném čase hltám klasickou sci-fi literaturu a nebo proháním můj single speed.

Přednáška Docker: Zkušenosti z produkce

O Dockeru, či o kontejnerech, se hodně mluví, ale k čemu jsou vlastně dobré? Dají se používat pro vývoj? A co na produkci? V této přednášce se pokusím shrnout zkušenosti, které jsme získali v naší firmě při migraci produkčního prostředí na Docker.

Martin Graubner
Martin Graubner Chief of VR Aimtec Academy, Programátor @ Aimtec

Martin Graubner

Inovátor a nadšenec v oblasti VR, AR, počítačových her a všeho kolem počítačů.
Adam Chýlek
Adam Chýlek PhD. student, Katedra kybernetiky FAV ZČU

Adam Chýlek

V práci se věnuji umělé inteligenci, zejména hlasovým dialogovým systémům. Jako koníček bastlím věci pro automatizaci domácnosti nebo tisknu z plastu.

Tomáš Jukin
Tomáš Jukin Co-Owner & CTO at @JuicymoCZ, Swift & RoR Developer, Speaker and Consultant

Tomáš Jukin: Open Hardware Robotics for everybody

❤️  IoT, AI & Robotics.
Přednáška: Open Hardware Robotics for everybody.
I will show what Open Hardware Robotics have to offer to everybody and how easy is to build your own Open Hardware Robot. Live demo included.
Michal Kárník
Michal Kárník IT Manager @ Aimtec

Michal Kárník: IT Manager @ Aimtec

Zajímá mě IT infrastruktura a správa systémů. Sleduji nové trendy a dobré nápady se snažím aplikovat. Mám rád Linux, OpenSource a 3D tisk.

Filip Kolář
Filip Kolář Developer @

Filip Kolář

Zabývám se integrací platforem do ekosytému Sigfox a vývojem aplikací. Jsem i velký fanda Google a jeho cloudové platformy a proto se snažím vždy vytěžit to nejlepší z obou světů.

Přednáška: Sigfox: SimplePack a jak ho integrovat

Představení našeho vlastního Sigfox Ready zařízení SimplePack a ukázka jednoduché integrace s vlastní aplikací.

Pavel König
Pavel König Responsible for Ideas, Vision and Strategy @ nvias, z.s.

Pavel König: Byznys integrátor @ nvias, z.s.

Pavel je zakladatelem nvias.org. Věří, že je před námi období velkých změn. Snaží se inspirovat děti a mladé lidi, aby experimentovali a učili se vytvářením skutečných a úspěšných produktů a aplikací na globální úrovni. "Žijeme ve světě, kdy kdokoliv může obrátit své sny a nápady ve skutečnost a nvias.org vám s tím pomůže."

Michal Krištof
Michal Krištof Support specialist @ Aimtec

Michal Krištof: Komerční létání s drony na území ČR

Po 3 roky od začátku "boomu" technologie bezpilotních leteckých prostředků (dronů) jsem se skrze své podnikání věnoval jejich stavbě, konfiguraci, testování a samozřejmě také samotnému létání. Časem, když se trh začal pomalu plnit výrobky větších korporací a technologie se stala mnohem dostupnější, jsem pole stavby opustil a začal se věnovat spíše možnostem jejich komerčního a hlavně legálního využití. Několika přátelům - pilotům - jsem dopomohl k získání licence a nyní se mimo svou práci pro AIMTEC věnuji natáčení a produkci filmových záznamů, nejen za pomoci dronů.
Přednáška: 
Co je potřeba abych mohl provozovat dron jen tak pro radost nebo abych z toho něco měl? Kde najdu užitečné informace a na koho se mám obrátit, když se budu chtít stát profesionálním pilotem? Jaká jsou pravidla, rizika a úskalí létání ve městech, na veřejných pozemcích nebo na vlastní zahradě? Na tyto a mnoho dalších otázek jsem schopen Vám odpovědět. Na spoustu věcí vás může připravit teorie z knih, webu a bůhvíčeho, ale stejně jako v jiných oborech, je leckdy realita docela odlišná. A já mám docela slušnou praxi. Máš zájem? Tak přijď a neprohloupíš.
Martin Maňák
Martin Maňák NTIS ZČU

Martin Maňák

Na akci mám na starosti programátorskou mini-soutěž v pátek 9.3.2018 od 17:30 do 20:30.
Marek Novák
Marek Novák Jednatel a vedoucí R&D @ XGLU s.r.o.

XGLU - cesta ze školy a korporátu k vlastní firmě a výzkumu

Konstruktér zdravotnické techniky se 4 roky praxe a externí spolupracovník v Ústavu pro studium obezity a diabetu při 3.LF, Univerzita Karlova. V roce 2016 založil společnost XGLU, která se zabývá komercializací glukometru ve formátu kreditní karty. Kromě XGLU je aktivní ve výzkumu nových endoskopických technik a vývoji implantabilních zařízení, na čemž spolupracuje s týmem lékařů z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

XGLU - cesta ze školy a korporátu k vlastní firmě a výzkumu

Přednáška bude o vzniku nápadu kartového glukometru, o historii stejnojmenného startupu a jeho směřování do budoucna. Pobavíme se o zdravotnické technice obecně a tipech pro ty, kteří by v této oblasti chtěli začít podnikat. Třetí část prezentace bude zaměřena na výzkum v oblasti zdravotnictví, který se právě teď v XGLU realizuje.

Lucia Patoprstá
Lucia Patoprstá Head of HR @U+

Lucia Patoprstá

Lucia vystudovala Fakultu sociálních studií v Brně. V HR se pohybuje od roku 2015 a jejím koníčkem je koučing. V U+ působí na pozici Head of HR. V práci propojuje svůj zájem o lidi a jejich chování s nadšením pro technologie. Je zodpovědná za hiring, procesy a profesní růst lidí. Přednášet bude na téma Jak správně nastavit procesy ve firmě a najít správné lidi.

Přednáška:Jak správně nastavit procesy ve firmě a najít správné lidi.

Daniel Pavelek
Daniel Pavelek Java developer @ Aimtec

Daniel Pavelek

Programování je moje hlavní zábava už od střední školy. Čím více se programování podobá hře, tím více jsem do řešení zapálený. Na Hackatonu se s vámi budu zabývat otázkou, co vše lze naučit drona, když máte po ruce mobil a Javu. Jste zvědaví?
Ondřej Severa
Ondřej Severa HMI Developer @ REX Controls s.r.o.

Ondřej Severa

Technika mne fascinovala již od mala. Ve firmě REX Controls se podílím na vývoji řídicího systému, díky kterému vdechujeme strojům duši. Nevíce mě baví vidět aplikaci po prvním reálném spuštění, jak se z kusu železa zrodí „živý“ organismus.
Petr Stejskal
Petr Stejskal CTO @ Aimtec

Petr Stejskal: CTO @ Aimtec

Technický nadšenec, který se snaží podporovat každý dobrý nápad a dělat co ho baví.

David Široký
David Široký vývojář embedded systémů @ Angee Labs, s.r.o.

David Široký: Embedded vývoj

Přednáška: Problematika vývoje pro embedded systémy, cross kompilace

Michal Špaček
Michal Špaček vývoj a bezpečnost webových aplikací

Michal Špaček: Bezpečnost a chování na internetu

Vyvíjím webové aplikace, zajímá mě jejich bezpečnost. Nebojím se o tom mluvit veřejně, hledám hranice tak, že je posouvám. Chci naučit webové vývojáře stavět bezpečnější a výkonnější weby a aplikace.
Jan Švec
Jan Švec Research & Development @ SpeechTech s.r.o./NTIS ZČU v Plzni

Jan Švec: Rozpoznávání řeči a řečové technologie

Aktivně se věnuji výzkumu a vývoji v oblasti řečových technologií a strojového učení (rozpoznávání, porozumění a syntéza řeči, neuronové sítě). Mými pracovními nástroji jsou Python, Linux, MacBook a Vim.

Přednáška: Rozpoznávání řeči a řečové technologie

Řečové technologie, jakými jsou rozpoznávání a syntéza řeči, jsou dnes již běžnou součástí našeho života, potkáte je jako součást Apple Siri, Google Assistant nebo Amazon Alexa. V přednášce vám umožním nahlédnout pod pokličku, jak tyto technologie vznikají na Západočeské univerzitě v Plzni a jak z technologií sestavujeme konkrétní produkty ve společnosti SpeechTech.

Josef Švec
Josef Švec programátor @ TechHeaven

Josef Švec

Petr Vaněček
Petr Vaněček Odborný asistent @ KIV/FAV ZČU

Petr Vaněček

Rád si hraju. To byla má hlavní motivace ke studiu počítačové grafiky, které mi otevřelo cestu do světa počítačových her a virtuální reality.

Radek Vozák
Radek Vozák jednatel @ RVTech s.r.o.

Radek Vozák: LoRaWAN

Věnuji se výstavbě bezdrátových sítí v Plzni a okolí již několik let. Většinu znalostí jsem získal studiem oboru distribuované systémy na FAV-KIV. Nyní se svými kolegy spouštíme novou síť pro IoT s názvem LORATECH.
Mimo to rád cestuji a poznávám vše ještě neobjevené :-)

Přednáška: LoRaWAN

Partneři

Organizátor Pomáháme průmyslu stát se digitálním. Přinášíme špičkovou konzultační expertizu ve výrobě a logistice.

© 2018 AIMTEC, a.s. - www.aimtecglobal.com
Vytvořeno v Beneš & Michl