Home TechTalks

TechTalks

Moving Station, Plzeň

Přijď se dozvědět, co hýbe tech-světem. Na sobotní konferenci tě čekají prezentace IT profesionálů z předních technologických firem i zajímavých start-upů. Do řad obecenstva jsou vítáni všichni - studenti, rodiče, odborná i laická veřejnost. 

Díky komornímu prostředí máš jedinečnou možnost s řečníky diskutovat během prezentace i mimo ni. Nepropásni příležitost potkat se s těmi nejlepšími osobně.

Účastníci #AimtecHackathon: HackIt mají účast zdarma. 

Program TechTalks 2023 

přednášky proběhly 4. 3. 2023, 14-18 hod

13:30

Příchod a registrace

14:00 - 14:40

Robotizace člověka aneb moderní řešení protéz horních končetin

Ondřej Vyhnal, Ottobock ČR

Jsou robotické ruce sci-fi, nebo skutečnost? Víte, co všechno moderní protézy rukou dokážou a je náročné je ovládat? Ve Zruči u Plzně sídlí firma Ottobock ČR, která se, mimo jiné, výrobě robotických rukou věnuje. Představíme si možnosti jednotlivých protéz, jak funguje myoprotéza, proč vybavovat děti od útlého dětství a že sport je opravdu pro každého. 
14:50 - 15:30

Když nemocnice využívá VR, simulaci či 3D tisk…

Petr Raška, IKEM

Jak moderní technologie transformují praxi v českých nemocnicích? Probereme předoperační přípravu a simulaci vyšetření ve VR či AR i modely orgánů vytvořené 3D tiskem. Na konkrétních příkladech se seznámíme s tím, jak Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) zapojuje technologické inovace, které šetří čas a zachraňují životy. 
coffee break
16:00 - 16:40

Český revoluční vynález MouthMouse a platforma ChytréPomůcky.cz

Petr Uličný, Benetronic

Jak vznikl projekt MouthMouse, který měl na začátku za cíl pomoci kamarádovi se sníženou možností pohybu? Po více než deseti letech práce už Petr Uličný a jeho tým vynalezl hned několik pomůcek, které pomáhají člověku a rodinám získat větší samostatnost, nezávislost v domácím i zdravotnickém prostředí, dále pomáhají pracovat nebo třeba i vystudovat školu. Jak mohou pomůcky spolupracovat, sdílet informace a zároveň neopustit opensource? 
16:50 - 17:30

Když drony oblečou uniformu hasiče

Josef Navrátil, Drony SIT

Hasičský záchranný sbor, Policie České republiky a Integrovaný záchranný systém ČR. Tam všude pomáhají DronySIT, a to nejen skrze létání, monitoring a tvorbu 3D modelů, ale také tvorbou software na míru a konstrukcí modelů. Drony tak v terénu mohou reálně zachránit životy těch, kteří prozkoumávají nebezpečné lokace či zasahují u požárů. Přijďte si poslechnout, co vše už dnes drony dokážou! 

Přednášející

TechTalks 2023


Partneři

Místo konání

Moving Station Plzeň

Registrace

Programátorský maraton a konference, kde máš jedinečnou šanci se seznámit s profíky v oboru a s dalšími tech nadšenci.

Registruj se na #AimtecHackathon

Mezitím nás sleduj na Facebooku, aby ti nic neuteklo!

Naši akci najdete také na Kudyznudy.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Organizátor Jsme programátoři, vývojáři, konzultanti, obchodníci, badatelé, studenti i vyučující. Naším středobodem jsou technologie. Kromě toho, že nás živí, nás taky baví.

A proto děláme i #AimtecHackathon.

© 2023 AIMTEC, a.s. - www.aimtecglobal.com
Vytvořeno v Beneš & Michl