Home TechTalks

TechTalks

9. 3. 2024, Moving Station, Plzeň

Přijď se dozvědět, co hýbe tech-světem. Dozvíš se, jak proniká AI (umělá inteligence) do oblasti zdravotnictví a pomoci. Na sobotní konferenci tě čekají prezentace IT profesionálů z předních technologických firem i zajímavých start-upů. Do řad obecenstva jsou vítáni všichni - studenti, rodiče, odborná i laická veřejnost. 

Díky komornímu prostředí máš jedinečnou možnost s řečníky diskutovat během prezentace i mimo ni. Nepropásni příležitost potkat se s těmi nejlepšími osobně.

Účastníci #AimtecHackathon: HackIT mají účast zdarma. 

Program TechTalks 2024 

sobota 9. 3. 2024, 14-18 hod

13:30

Příchod a registrace

14:00 - 14:40

3D digitální výroba v turbulentních časech

Ondřej Štefek, 3Dees Industries

Co si představit pod pojmem 3D digitální výroba a jak dnes 3D tisk dokáže z malé české firmy udělat globálního hráče? Průmyslový 3D tisk není jen stolním řešením ve vaší dílně. Nové možnosti využití aditivních technologií ukázalo období covidu nebo zahájení invaze na Ukrajině. Podíváte se na konkrétní příklady zajímavých aplikací digitální výroby v oblasti zdravotnictví a obranného průmyslu.
14:50 - 15:30

Jak aplikace pro výměnu orgánů zachraňuje životy a AI ve zdravotnictví

Filip Kirschner, Applifting

Rychlost je klíčová. A při zachraňování životů to platí dvojnásob. Poslechnete si, jak probíhal vývoj aplikace, která zrychluje mezinárodní výměnu lidských orgánů pro transplantaci. Dozvíte se navíc, jak probíhá digitalizace zdravotnictví u nás i v zahraničí, jaké překážky jí stojí v cestě a co můžeme očekávat od vstupu AI do zdravotního sektoru.
coffee break

Partner občerstvení, který s námi pomáhá:

16:00 - 16:40

Technologie a AI jako nástroje humanitární pomoci

Jan Hejtmánek, Deloitte

Poznejte virtuální komunikační platformu IRENA, která vznikla z iniciativy týmu Deloitte. Na jakých technologiích je platforma postavena a v čem je lepší, než jiný voicebot a chatbot? Jak IRENA pomohla dobrovolníkům při zvládání imigrační krize ukrajinských uprchlíků? Přijďte se seznámit!
16:50 - 17:30

Syntéza řeči s podporou AI

Jindřich Matoušek, Západočeská univerzita v Plzni

Seznámíte se se současnými trendy v oblasti počítačové syntézy řeči (TTS), tj. s úlohou, kdy je cílem přečíst libovolný text bez účasti člověka, ale přesto v kvalitě, která je od řeči člověka neodlišitelná. Personalizované syntézy řeči mohou automaticky číst učebnice zrakově postiženým žákům nebo mohou být užitečné pro lidi, kterým hrozí ztráta hlasu při poškození hlasivek. V rámci projektu Českého rozhlasu GOTT NAVŽDY jsme zachovali digitální otisk hlasu legendárního zpěváka.

Přednášející

TechTalks 2024


Partneři

Místo konání

Moving Station Plzeň

Registrace

Programátorský maraton a konference, kde máš jedinečnou šanci se seznámit s profíky v oboru a s dalšími tech nadšenci.

Registruj se na #AimtecHackathon

Mezitím nás sleduj na Facebooku, aby ti nic neuteklo!

Naši akci najdete také na Kudyznudy.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Organizátor Jsme programátoři, vývojáři, konzultanti, obchodníci, badatelé, studenti i vyučující. Naším středobodem jsou technologie. Kromě toho, že nás živí, nás taky baví.

A proto děláme i #AimtecHackathon.

© 2024 AIMTEC, a.s. - www.aimtecglobal.com
Vytvořeno v Beneš & Michl