Home TechTalks

TechTalks 2019

9. března 2019, Moving station Plzeň

Přijď se dozvědět, co hýbe tech-světem. Na sobotní konferenci tě čekají prezentace IT profesionálů z předních technologických firem i zajímavých start-upů. Do řad obecenstva jsou vítáni všichni - studenti, rodiče, odborná i laická veřejnost. 

Díky komornímu prostředí máš jedinečnou možnost s řečníky diskutovat během prezentace i mimo ni. Nepropásni příležitost potkat se s těmi nejlepšími osobně.

Účastníci #AimtecHackathonu mají účast zdarma.

Program TechTalks 2019

(u přednášek v angličtině bylo zajištěno tlumočení)

9:00 Zahájení registrací & Občerstvení
9:30 Horní sál

print((„ženy“ in „programování“) == True)

Radka Halířová, Filip Vaculík

Z odpůrkyně počítačů a programování ke koučce plzeňských PyLadies díky náhodnému setkání na autobusové zastávce. Jak se to všechno stalo?

10:15 Horní sál

AI na míru pro porozumění textům generovaných zákazníky

Tomáš Brychcín

Čeká vás stručné představení SentiSquare a úvod do počítačového porozumění textu. Dozvíte se, co vše lze z textových dat vytáhnout a také příklady použití z praxe.

11:00 Horní sál Přestávka
11:15 Horní sál Jak se Machine Learning stalo pojmem v kyberbezpečnosti /EN/

Petr Somol
Seznámíme vás s příběhem Cognitive Threat Analytics (CTA). Ten začal jako projekt na FEL ČVUT v roce 2008 a později se transformoval do start-upu, který v roce 2013 odkoupilo Cisco. Cloudová služba CTA naznačuje aktuální trendy v kyberbezpečnosti, a to pomocí analytických technik založených na big data. Ve své prezentaci se podělím o několik technických zkušeností, jak udělat Machine Learning užitečným v aktivním prostředí, především pokud jsou nevyřešené problémy nezvykle obtížné.

12:30 Kavárna Oběd
13:30 Horní sál Stručný úvod do AI, aneb budoucnost přichází

Jan Tyl

Zajímá vás, proč je dnes umělá inteligence takový megatrend? Jaký je rozdíl mezi umělou inteligencí, strojovým učením a deep learningem? Co všechno dnes umělá inteligence dokáže? Nevíte, kolik je dnes v AI peněz nebo co to jsou konvoluční sítě? Toto a mnohem více se dozvíte na naší přednášce.

14:15 Horní sál Kde se stala chyba 2018

Jakub Urbanec
Projdeme si poslední chybky v bezpečnosti IT za rok 2018 plus nějaké ty aktualitky tohoto jara. 

15:00 Horní sál Novinky na AWS

Zdeněk Bulan
Projdeme si nové služby a zajímavá rozšíření těch stávajících, představené zejména na konferenci re:Invent 2018. Vzhledem k množství novinek vyberu ty, u kterých předpokládám snadné využití účastníky Hackathonu. V závěru nabídnu prostor na dotazy obecně k AWS a budu se těšit na zajímavé a všetečné otázky.

15:45 Kavárna Networkingová pauza
16:15 Horní sál Jak děláme cloud v Samepage

Jan Ježek

Pár nevyžádaných rad na téma architektury, vývoje a provozování cloudové aplikace. Zkušenosti, které jsme za těch několik let jejího provozování nasbírali, a také spousta chyb, které jsme udělali.

17:00 Horní sál Jak jsem si koupil nemovitost díky API /EN/

Milton Carranza
Chtěl jsem koupit nemovitost, která splní mé požadavky a zároveň bude v mých finančních možnostech. Abych tak učinil, využil jsem několik API pro sběr dat o hromadné dopravě, dopravní situaci, hluku a samotných nemovitostech. To mi pomohlo udělat rozhodnutí založené na datech, které jednak podpoří obvyklá rčení vlastníků nemovitosti a zároveň odhalí to, co se neříká. Ve svém příspěvku vám o tomto projektu povím víc a zároveň vás upozorním na co si dát pozor při tvorbě, zabezpečení a dokumentaci vašich API.

17:45 Horní sál Kubernetes - snadno a špatně

Tomáš Kukrál
Instalace Kubernetes je triviální a spustění aplikací ještě jednodušší, ale právě v tomto zjednodušeném přístupu se skrývá největší nebezpečí. V přednášce předvedu nejzávažnější chyby, kterých se můžete při provozu Kubernetes clusteru dopustit a ukážeme si, jak je napravit. Určite budou i veselé přihody z produkce.

19:00 Kavárna Networking & Občerstvení

Přednášející

TechTalks 2019


Partneři

Místo konání

Moving station Plzeň

Registrace

Programátorský maraton a konference, kdy máš jedinečnou možnost se seznámit s profíky v oboru a s dalšími stejně nadšenými lidmi.

Registrace budou spuštěny v roce 2020.

mezitím nás sleduj na facebooku, aby ti nic neuteklo

Organizátor Jsme programátoři, vývojáři, konzultanti, obchodníci, badatelé, studenti i vyučující. Naším středobodem jsou technologie. Kromě toho, že nás živí, nás taky baví. A proto děláme i #AimtecHackathon.

© 2019 AIMTEC, a.s. - www.aimtecglobal.com
Vytvořeno v Beneš & Michl